tagasi

Kosmetseutika Fitomelatonina – "arukas" kosmeetika!

"Kvaliteetse une nappus võtab ilu, nooruse ja tervise"

Fütomelatoniin on 100% identne melatoniiniga, mida öösel (pimedal ajal) toodab inimese ning muude selgroogsete ja selgrootute ajuolluses asuv nääre epifüüs. Teadlaste poolt on kinnitust leidnud fakt, et melatoniini kui antioksüdanti toodavad ka taimed!

 

Melatoniini tootmise haripunkt on inimesel vanuses 7-15 aastat, misjärel hakkab see alanema ja umbes 30. eluaastaks langeb melatoniini tootmine epifüüsi poolt katastroofiliselt. Viimast tõlgendab keha kui märguannet vananemiseks.

Melatoniini manustamine organismi kaitseb epifüüsi kulumise eest, vähendab selle koormust ning sel moel aeglustab vananemise ja kogu keha kulumise protsessi.

 

Keha jaoks on melatoniin väga oluline. Teadlased on tõestanud, et melatoniin tasakaalustab keha põhisüsteeme, mis mõjutavad tervist ja elukvaliteeti:

1. stimuleerib immuunsüsteemi (me ei haigestu);

2. reguleerib biorütme (päev-öö), samuti keha füsioloogilisi ja psüühilisi rütme;

3. depressioonivastane toime, kaitseb stressi vastu, normaliseerib und;

4. takistab vananemisega seotud haiguste arengut: Alzheimeri tõbi, II tüüpi diabeet, hormoonidest sõltuvate vähkkasvajate (rinna-, eesnäärme kasvajad jm) kasv;

5. tugeva antioksüdandina kaitseb raku DNA-d ja rakke oksüdeerumise (glükatsiooni) eest, samuti naiste suguelundite rakke (mis on väga oluline raseduse lõpuni kandmiseks ja edukaks viljastumiseks, sh kunstilikuks viljastamiseks ja rakugenoomi säilitamiseks);

6. reguleerib trombotsüütide normaalset taset ja toimib antiagregandina (nende kleepumise vastu), mis on oluline vere õigeks tsirkuleerimiseks ja organismi kudede toitmiseks.

 

Melatoniin kõikide elusorganismide tsükliliste protsesside regulaatorina

Peaaegu kogu inimkonda huvitab küsimus, kas on olemas lihtne ja kättesaadav viis lahendada tervisega seotud probleemid. Effegilab laboratoorium eesotsas Francesca Ferriga, kes on Modenas asuva bioloogiliste ravimisviiside uurimise Itaalia ühingu direktor ja asutaja, pakub inimese tervise ja naha füüsilise seisundi parandamiseks fütomelatoniini.

 

Kaasaja inimese elu kulgeb stressiolukorras, pinges, erineva informatsiooni lõputu voo keskel, halva ökoloogia tingimustes, mis nõuab kahtlemata kolossaalset energia, emotsioonide ja tervise kulutamist.

Varem või hiljem tekib hetk, mil aju ei jõua informatsiooni tulva töödelda ja adekvaatset vastureaktsiooni anda. Inimene tunneb ajapuudust seoses jooksvate küsimuste lahendamisega, tekib ärritus, jõulangus, meeleolu kõikumine, agressioon, halveneb psühhoemotsionaalne seisund, mis tingib organismi kaitsemehhanismide nõrgenemise, halveneb terviseseisund – kõik see on seotud tsükliliste protsesside (päeva-, toitumis- ja unerežiim) häiretega, millega kaasneb organismi tasakaalu häirumine.

Ülalmainitu tulemusena võitleb keha lõputult väsimuse ja unepuudusega, mis soodustavad haiguste, psühhoemotsionaalsete blokkide ja stressi teket. Seetõttu on inimese jaoks väga oluline õppida eluraskustesse tasakaalukalt suhtuma, mis on aga võimalik vaid juhul, kui on harmoonia hinge ja keha vahel.

 

Kui epifüüsi võrrelda organismi bioloogilise kellaga, siis selle poolt toodetavat melatoniini võib võrrelda pendliga, mille võnkeamplituudi vähenemisega kaasnevad tõrked kella töös. Pimedal ajal on melatoniini sisaldus veres 5-10 korda suurem kui päeval. Pimeda saabudes hakkab erituma melatoniin – selle sisaldus võib jõuda haripunkti kell 2 öösel, mille järel hakkab melatoniini kogus järk-järgult alanema ja jääb väga väikeseks alates 7-8 hommikul kuni õhtuni. Mida hiljem inimene magama läheb, seda vähem toodetakse melatoniini. See kinnitab klassiku White'i enam kui 100 aastat tagasi öeldud sõnu: "Uni on kõige kasulikum keskööni. 2 tundi head und enne kella 12 öösel võrduvad 4 tunni unega pärast keskööd".

Melatoniini tootmist pärsib ere valgus (eriti päikesevalgus), arvuti elektromagnetväli, nikotiin, alkohol, kohv, põhjalaiustele omased valged ööd, lennud teistesse ajavöönditesse, paljud ravimid. Hilissügisel ja talvel tõuseb seoses valguse vähenemisega hormooni tase organismis. Kevadel ja suvel melatoniini sisaldus aga vastupidi väheneb. Parim loomulik melatoniini allikas on uni, kuid see ei ole kõikide jaoks sama efektiivne. Selle tulemuseks on rakkude lagunemine vabade radikaalide toimel.

Melatoniinil on väga väike molekulmass 232,3 g/mol, mis on aga sobivaim mass kõikidesse rakustruktuuridesse takistamatuks pääsemiseks ja rakutuuma mõjutamiseks.

________________________________________________________________

90-ndate aastate keskel tõestas teadus, et melatoniini toodavad kõik elusorganismid ja isegi taimed. Samuti ilmnes, et taimne melatoniin on inimese melatoniiniga täiesti identne, sellega ei kaasne harjumise efekti ja see avaldab meie organismile tervendavat toimet.

• Fütomelatoniini ekstraheerimise meetodi väljatöötamise eest sai Francesca Ferri Itaalia valitsuselt uurimistoetuse "Roheline apteek" ja Alpi aasad rendiks, et kasvatada seal külvikaera, raudrohtu, harilikku salveid ja muid vajalikke endeemilisi alpitaimi. Hetkel, mil Effegilab laboratooriumi juhataja, peamine innustaja ja arendaja doktor Francesca Ferri mõtles välja, kuidas saada seda unikaalset ainet alpitaimedest ja kuidas seda kosmeetikas kasutada, sündis sensatsioon – uue põlvkonna kosmetseutika FITOMELATONINA.

Kosmetseutika Fitomelatonina – "arukas" kosmeetika!

• Dermatoloogilised või esteetilised nahaprobleemid annavad märku sisemise tasakaalu häirumisest, disharmoonia ja haiguse tekkest. Füsioloogiliste probleemide käes vaevlev nahk peaaegu ei toodagi serotoniini. See häirib melatoniini biosünteesi protsessi nahas.

• Fitomelatonina kosmetseutika on kosmeetika, mis hoolitseb naha tervise eest ja taastab selle struktuuri. Seda iseloomustavad maksimaalselt lubatavates kogustes aktiivsete komponentide kasutamine täiteaineteta uues koosluses, konkreetselt väljaarvestatud annused, loogiliselt põhjendatud koostised ja toodete nahale kandmise selge järjestus.

• Fitomelatonina õli on naha, selle iga rakukihi alates sarvkihist, nooruse "pusleks", kuna see on kõikide naha struktuursete komponentide sünteesi protsesside, samuti rakkude õige töötamise ja nende küpsemise jaoks väga oluline.

• Sel moel taastab fütomelatoniiniga kaetud nahk väga kiiresti oma kaitsefunktsiooni ja allolevad elusate rakkude kihid saavad võimaluse toetada hingamisprotsesse, töötada edukalt vahetusprotsesside taastamise kallal ja mitte kulutada tähelepanu võitlusele välise stressi vastu.

• Kõik Fitomelatonina kosmetseutika taimsed õlid ja ekstraktid on valitud sünergia ja multifunktsionaalsuse põhimõttel. Kõik see kompleksina aitab kõrvaldada mitte probleemide sümptomid, vaid algpõhjused.

Fütomelatoniin sobib täiuslikult koorimis- ja traumajärgseks hoolduseks, tagades naha kaitsebarjääri taastumise ja stimuleerides naha immuunsust.

Nahal kui elundil on kõige suurem pind, milles on nii palju melatoniini suhtes tundlikke retseptoreid, et neid võib võrrelda röntgenkiirte sagedusega skannimisel. Fitomelatonina, avaldades kogu organismile ravivat toimet, on stressivastane toode, mis võimaldab ühendada kosmeetilisi programme tervist parandavate programmidega. Kosmetseutilistes toodetes on kokku kogutud ainete sünergia unikaalne kooslus, milles iga aine tugevdab teist.

Uurimised on näidanud, et taimne melatoniin takistab erüteemi kui liigse päikesekiirguse tagajärje tekkimist. Märkimisväärsed tulemused on saavutatud psoriaasi ja nahaekseemi ravimisel melatoniiniga. Samuti on loodud ravimeid juuste kasvu ravimiseks ja stimuleerimiseks melatoniini toimel. Eriti oluliseks on kosmetoloogias fütomelatoniini kaitsefunktsioon, mis seisneb naha vananemise ja närbumise peamisteks põhjusteks olevate oksüdeerumisprotsesside hävitavate tagajärgede neutraliseerimises.

Fütomelatoniini puhul on märgatud suurt sobivust inimese nahaga, mis võimaldab tagada mis tahes ärrituste või muude nahareaktsioonide puudumist. Teadlased on tõestanud, et nende unikaalsete looduslike toodete ekstraktide baasil loodud kosmeetika kuulub õigusega uude PSÜHHOKOSMETSEUTIKA valdkonda ja annab kasutajatele edasi sellesse programmeeritud vastupidavuse stressi suhtes samal ajal nende meeleolu ja elujõudu mõjutades.

Effegilab laboratooriumi fütomelatoniin on ainus toode maailmas, mis avaldab ravivat toimet kogu organismile. Tegemist on stressivastase tootega, mis võimaldab ühendada kosmeetilisi programme terviseprobleemide mõjutamisega.

Melatoniin on noorenemise ja pikaealisuse olulisim komponent

Loomuliku melatoniini tase veres sõltub vanusest, soost (naistel on see kõrgem kui meestel) ja unest. Vastsündinud lastel kasvab melatoniini sisaldus veres järk-järgult aastani ja jääb üsna kõrgele tasemele suguküpsuse perioodini. Inimese vanuse kasvades hakkab melatoniini tase veres alanema ja muutub minimaalseks. Melatoniinivaegusega on kaudselt või otseselt seotud sellised ealised muutused nagu une pikkuse ja kvaliteedi häirumine, luude hapruse suurenemine, arteriaalse rõhu kasv, mälu halvenemine, immuunsüsteemi düsfunktsioon.

Seoses eelmainituga pakutakse juba praegu melatoniini asendusravi kui enneaegse vananemise ja paljude eaga seotud haiguste ravimise ja profülaktika vahendina. Melatoniini on võimalik määrata mitte ainult vereplasmas, vaid ka uriinis ja süljes, mis muudab selle kasutamise võimalikuks ja põhjendatuks.

 

Olge noored ja terved koos Fitomelatoninaga! 

 

Allikas: www.thaispa.ee

 
 

Suvi | Tervis / Ilu

tagasi

Kosmetseutika Fitomelatonina – "arukas" kosmeetika!

"Kvaliteetse une nappus võtab ilu, nooruse ja tervise"

Fütomelatoniin on 100% identne melatoniiniga, mida öösel (pimedal ajal) toodab inimese ning muude selgroogsete ja selgrootute ajuolluses asuv nääre epifüüs. Teadlaste poolt on kinnitust leidnud fakt, et melatoniini kui antioksüdanti toodavad ka taimed!

 

Melatoniini tootmise haripunkt on inimesel vanuses 7-15 aastat, misjärel hakkab see alanema ja umbes 30. eluaastaks langeb melatoniini tootmine epifüüsi poolt katastroofiliselt. Viimast tõlgendab keha kui märguannet vananemiseks.

Melatoniini manustamine organismi kaitseb epifüüsi kulumise eest, vähendab selle koormust ning sel moel aeglustab vananemise ja kogu keha kulumise protsessi.

 

Keha jaoks on melatoniin väga oluline. Teadlased on tõestanud, et melatoniin tasakaalustab keha põhisüsteeme, mis mõjutavad tervist ja elukvaliteeti:

1. stimuleerib immuunsüsteemi (me ei haigestu);

2. reguleerib biorütme (päev-öö), samuti keha füsioloogilisi ja psüühilisi rütme;

3. depressioonivastane toime, kaitseb stressi vastu, normaliseerib und;

4. takistab vananemisega seotud haiguste arengut: Alzheimeri tõbi, II tüüpi diabeet, hormoonidest sõltuvate vähkkasvajate (rinna-, eesnäärme kasvajad jm) kasv;

5. tugeva antioksüdandina kaitseb raku DNA-d ja rakke oksüdeerumise (glükatsiooni) eest, samuti naiste suguelundite rakke (mis on väga oluline raseduse lõpuni kandmiseks ja edukaks viljastumiseks, sh kunstilikuks viljastamiseks ja rakugenoomi säilitamiseks);

6. reguleerib trombotsüütide normaalset taset ja toimib antiagregandina (nende kleepumise vastu), mis on oluline vere õigeks tsirkuleerimiseks ja organismi kudede toitmiseks.

 

Melatoniin kõikide elusorganismide tsükliliste protsesside regulaatorina

Peaaegu kogu inimkonda huvitab küsimus, kas on olemas lihtne ja kättesaadav viis lahendada tervisega seotud probleemid. Effegilab laboratoorium eesotsas Francesca Ferriga, kes on Modenas asuva bioloogiliste ravimisviiside uurimise Itaalia ühingu direktor ja asutaja, pakub inimese tervise ja naha füüsilise seisundi parandamiseks fütomelatoniini.

 

Kaasaja inimese elu kulgeb stressiolukorras, pinges, erineva informatsiooni lõputu voo keskel, halva ökoloogia tingimustes, mis nõuab kahtlemata kolossaalset energia, emotsioonide ja tervise kulutamist.

Varem või hiljem tekib hetk, mil aju ei jõua informatsiooni tulva töödelda ja adekvaatset vastureaktsiooni anda. Inimene tunneb ajapuudust seoses jooksvate küsimuste lahendamisega, tekib ärritus, jõulangus, meeleolu kõikumine, agressioon, halveneb psühhoemotsionaalne seisund, mis tingib organismi kaitsemehhanismide nõrgenemise, halveneb terviseseisund – kõik see on seotud tsükliliste protsesside (päeva-, toitumis- ja unerežiim) häiretega, millega kaasneb organismi tasakaalu häirumine.

Ülalmainitu tulemusena võitleb keha lõputult väsimuse ja unepuudusega, mis soodustavad haiguste, psühhoemotsionaalsete blokkide ja stressi teket. Seetõttu on inimese jaoks väga oluline õppida eluraskustesse tasakaalukalt suhtuma, mis on aga võimalik vaid juhul, kui on harmoonia hinge ja keha vahel.

 

Kui epifüüsi võrrelda organismi bioloogilise kellaga, siis selle poolt toodetavat melatoniini võib võrrelda pendliga, mille võnkeamplituudi vähenemisega kaasnevad tõrked kella töös. Pimedal ajal on melatoniini sisaldus veres 5-10 korda suurem kui päeval. Pimeda saabudes hakkab erituma melatoniin – selle sisaldus võib jõuda haripunkti kell 2 öösel, mille järel hakkab melatoniini kogus järk-järgult alanema ja jääb väga väikeseks alates 7-8 hommikul kuni õhtuni. Mida hiljem inimene magama läheb, seda vähem toodetakse melatoniini. See kinnitab klassiku White'i enam kui 100 aastat tagasi öeldud sõnu: "Uni on kõige kasulikum keskööni. 2 tundi head und enne kella 12 öösel võrduvad 4 tunni unega pärast keskööd".

Melatoniini tootmist pärsib ere valgus (eriti päikesevalgus), arvuti elektromagnetväli, nikotiin, alkohol, kohv, põhjalaiustele omased valged ööd, lennud teistesse ajavöönditesse, paljud ravimid. Hilissügisel ja talvel tõuseb seoses valguse vähenemisega hormooni tase organismis. Kevadel ja suvel melatoniini sisaldus aga vastupidi väheneb. Parim loomulik melatoniini allikas on uni, kuid see ei ole kõikide jaoks sama efektiivne. Selle tulemuseks on rakkude lagunemine vabade radikaalide toimel.

Melatoniinil on väga väike molekulmass 232,3 g/mol, mis on aga sobivaim mass kõikidesse rakustruktuuridesse takistamatuks pääsemiseks ja rakutuuma mõjutamiseks.

________________________________________________________________

90-ndate aastate keskel tõestas teadus, et melatoniini toodavad kõik elusorganismid ja isegi taimed. Samuti ilmnes, et taimne melatoniin on inimese melatoniiniga täiesti identne, sellega ei kaasne harjumise efekti ja see avaldab meie organismile tervendavat toimet.

• Fütomelatoniini ekstraheerimise meetodi väljatöötamise eest sai Francesca Ferri Itaalia valitsuselt uurimistoetuse "Roheline apteek" ja Alpi aasad rendiks, et kasvatada seal külvikaera, raudrohtu, harilikku salveid ja muid vajalikke endeemilisi alpitaimi. Hetkel, mil Effegilab laboratooriumi juhataja, peamine innustaja ja arendaja doktor Francesca Ferri mõtles välja, kuidas saada seda unikaalset ainet alpitaimedest ja kuidas seda kosmeetikas kasutada, sündis sensatsioon – uue põlvkonna kosmetseutika FITOMELATONINA.

Kosmetseutika Fitomelatonina – "arukas" kosmeetika!

• Dermatoloogilised või esteetilised nahaprobleemid annavad märku sisemise tasakaalu häirumisest, disharmoonia ja haiguse tekkest. Füsioloogiliste probleemide käes vaevlev nahk peaaegu ei toodagi serotoniini. See häirib melatoniini biosünteesi protsessi nahas.

• Fitomelatonina kosmetseutika on kosmeetika, mis hoolitseb naha tervise eest ja taastab selle struktuuri. Seda iseloomustavad maksimaalselt lubatavates kogustes aktiivsete komponentide kasutamine täiteaineteta uues koosluses, konkreetselt väljaarvestatud annused, loogiliselt põhjendatud koostised ja toodete nahale kandmise selge järjestus.

• Fitomelatonina õli on naha, selle iga rakukihi alates sarvkihist, nooruse "pusleks", kuna see on kõikide naha struktuursete komponentide sünteesi protsesside, samuti rakkude õige töötamise ja nende küpsemise jaoks väga oluline.

• Sel moel taastab fütomelatoniiniga kaetud nahk väga kiiresti oma kaitsefunktsiooni ja allolevad elusate rakkude kihid saavad võimaluse toetada hingamisprotsesse, töötada edukalt vahetusprotsesside taastamise kallal ja mitte kulutada tähelepanu võitlusele välise stressi vastu.

• Kõik Fitomelatonina kosmetseutika taimsed õlid ja ekstraktid on valitud sünergia ja multifunktsionaalsuse põhimõttel. Kõik see kompleksina aitab kõrvaldada mitte probleemide sümptomid, vaid algpõhjused.

Fütomelatoniin sobib täiuslikult koorimis- ja traumajärgseks hoolduseks, tagades naha kaitsebarjääri taastumise ja stimuleerides naha immuunsust.

Nahal kui elundil on kõige suurem pind, milles on nii palju melatoniini suhtes tundlikke retseptoreid, et neid võib võrrelda röntgenkiirte sagedusega skannimisel. Fitomelatonina, avaldades kogu organismile ravivat toimet, on stressivastane toode, mis võimaldab ühendada kosmeetilisi programme tervist parandavate programmidega. Kosmetseutilistes toodetes on kokku kogutud ainete sünergia unikaalne kooslus, milles iga aine tugevdab teist.

Uurimised on näidanud, et taimne melatoniin takistab erüteemi kui liigse päikesekiirguse tagajärje tekkimist. Märkimisväärsed tulemused on saavutatud psoriaasi ja nahaekseemi ravimisel melatoniiniga. Samuti on loodud ravimeid juuste kasvu ravimiseks ja stimuleerimiseks melatoniini toimel. Eriti oluliseks on kosmetoloogias fütomelatoniini kaitsefunktsioon, mis seisneb naha vananemise ja närbumise peamisteks põhjusteks olevate oksüdeerumisprotsesside hävitavate tagajärgede neutraliseerimises.

Fütomelatoniini puhul on märgatud suurt sobivust inimese nahaga, mis võimaldab tagada mis tahes ärrituste või muude nahareaktsioonide puudumist. Teadlased on tõestanud, et nende unikaalsete looduslike toodete ekstraktide baasil loodud kosmeetika kuulub õigusega uude PSÜHHOKOSMETSEUTIKA valdkonda ja annab kasutajatele edasi sellesse programmeeritud vastupidavuse stressi suhtes samal ajal nende meeleolu ja elujõudu mõjutades.

Effegilab laboratooriumi fütomelatoniin on ainus toode maailmas, mis avaldab ravivat toimet kogu organismile. Tegemist on stressivastase tootega, mis võimaldab ühendada kosmeetilisi programme terviseprobleemide mõjutamisega.

Melatoniin on noorenemise ja pikaealisuse olulisim komponent

Loomuliku melatoniini tase veres sõltub vanusest, soost (naistel on see kõrgem kui meestel) ja unest. Vastsündinud lastel kasvab melatoniini sisaldus veres järk-järgult aastani ja jääb üsna kõrgele tasemele suguküpsuse perioodini. Inimese vanuse kasvades hakkab melatoniini tase veres alanema ja muutub minimaalseks. Melatoniinivaegusega on kaudselt või otseselt seotud sellised ealised muutused nagu une pikkuse ja kvaliteedi häirumine, luude hapruse suurenemine, arteriaalse rõhu kasv, mälu halvenemine, immuunsüsteemi düsfunktsioon.

Seoses eelmainituga pakutakse juba praegu melatoniini asendusravi kui enneaegse vananemise ja paljude eaga seotud haiguste ravimise ja profülaktika vahendina. Melatoniini on võimalik määrata mitte ainult vereplasmas, vaid ka uriinis ja süljes, mis muudab selle kasutamise võimalikuks ja põhjendatuks.

 

Olge noored ja terved koos Fitomelatoninaga! 

 

Allikas: www.thaispa.ee

 

Missugused teemad Teile rohkem huvi pakuvad?

 
 
 
 
 

Soovid reklaami meie kodulehele?

Soovid ennast reklaamida?
Võta ühendust reklaam@hooaeg.ee

Leidsid vea / probleemi?

Võta ühendust meie toimetusega. Mõtted ja ideed on alati teretulnud. Teavita probleemist.
 

HOOaeg | info@hooaeg.ee


edge team oü